Neverovatan rasplet u Premijer ligi: Rubin ispao

Rusija 21. maj. 202218:24
FK Rubin
Mike Kireev/via Guliver

Neverovatan rasplet u Premijer ligi Rusije - golom Ortiza u 90. minutu, fudbaleri Ufe obezbedili su baraž i poslali Rubin u niži rang, FNL. Ekipa iz Kazanja nije iskoristila penal u 13. minutu sudijske nadoknade vremena (!), neprecizan je bio Belorus Vitalij Lisakovič.

Nekadašnjem šampionu Rubinu i bod je bio dovoljan za već viđeno učešće u baražu… Fudbaleri Ufe imaće šansu da u doigravanju izbore opstanak.

U baraž će i Himki, posle pobede nad Spartakom (2:1)

Ranije je ispao Arsenal, pa je do trijumfa spasa u Tuli stigao i Ural (2:1).

Pobedom nad šampionom Zenitom (1:0), od neizvesnosti baraža pobegli su i fudbaleri Nižnjeg iz Novgoroda.

U poslednjem kolu najubedljiviji su bili fudbaleri CSKA. U Moskvi su „isprašili“ Rostov (4:0).

Debakl na domaćem terenu pretrpeo je Dinamo. Izgubio je 1:5 od Sočija i rivalu u direktnom dvoboju prepustio drugo mesto.

Minimalac su upisali i fudbaleri Lokomotive, na gostovanju Krilima.

U duelu Krasnodara i Ahmata nije bilo pobednika (1:1).