Nikolićeva Lokomotiva ne staje

Rusija 22. avg. 202121:101 komentar
Marko Nikolić
Sergei Fadeichev/TASS

Moskovska Lokomotiva nastavlja seriju uspeha – u petom kolu Premijer lige pobedila je Krasnodar sa 2:1.

Odlučio je dvostruki strelac Fedor Smolov, golovima u sedmom i 39. minutu rešio je dileme u Moskvi i doveo ekipu Marka Nikolića na drugo mesto, sa bodom zaostatka za liderom Dinamom. Počasni pogodak za Krasnodar postigao je Kordoba u finišu meča.

Rostov je sa 2:1 pobedio u Nižnjem Novgorodu. Domaća ekipa povela je autogolom Osipenka, na početku meča. Izjednačio je Hašimoto, pred kraj prvog poluvremena. Konačnih 2:1 postavio je Maosero, pogotkom u sopstvenu mrežu u 88.

U duelu Himkija i Rubina nije bilo pobednika (1:1). Himki je poveo preko Glušakova, u 16. minutu, izjednačio je Darko Jevtić u 30.

Za Rubin, zbog povrede noge, nije igrao Đorđe Despotović.

Ekipa iz Kazanja, kao i Lokomotiva, ima 11 bodova. Nižnji je sedmi, sa sedam, deveti Krasnodar sakupio je šest.