Nikolićeva Lokomotiva „okrenula“ CSKA

Rusija 31. jul. 202121:06 > 21:201 komentar
Marko Nikolić
AP Photo/Alexander Zemlianichenko

U subotu su se igrala dva susreta u okviru drugog kola ruske Premijer lige, a u derbiju Moskve Lokomotiva, srpskog trenera Marka Nikolića, bila je bolja od CSKA kao gost rezultatom 2:1 (1:1).

Ruska Premijer liga:

Poveli su „Armejci“ prelepim pogotkom hrvatskog veziste Kristijana Bistrovića iz slobodnog udarca u 18. minutu, a ubrzo „Lokosi“ dolaze do izjednačenja – u 22. minutu Fjodor Smolov poravnava.

Tri boda Nikolićevoj ekipi donosi Rifat Žemaledtinov svojim već trećim golom u sezoni – bio je strelac u 60. minutu.

Lokomotiva je prvenstvo počela sa dve pobede, pošto je prethodnog vikenda savladan Arsenal iz Tule, a u narednoj rundi rival će Lokomotivi u gostima biti Ufa.

U prvom meču dana takođe su slavili gosti i takođe Moskovljani – Dinamo je u Ufi pobedio 3:2 (2:0), a strelci za klub iz prestonice bili su Danil Fomin u 33. i 40. minutu (oba puta iz penala) i poljski vezista Sebastijan Šimanski u 89. minutu.

Ufa je golovima Hamida Agalarova u 81. i 86. minutu došla do izjednačenja, ali su na kraju poraženi na domaćem terenu.

U Ufi je prvo poluvreme odigrao nekadašnji defanzivac Partizana Nemanja Miletić, pre nego što je zamenjen, a dobio je i žuti karton.

Dinamo je neporažen posle dva kola i u narednoj rundi igra protiv CSKA kod kuće.

Mečeve ruske Premijer lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.