Nikolićeva Lokomotiva pala u finišu, poražen i šampion

Rusija 3. okt. 202120:08
Marko Nikolić
Gulivr Image / Image ID: 1006982016

U nedelju su u okviru desetog kola ruske Premijer lige na programu bila četiri meča – Rostov je kao gost u Moskvi u dramatičnoj završnici pobedio Lokomotivu, koju vodi srpski trener Marko Nikolić, a aktuelni prvak Zenit poražen je u Sankt Peterburgu od Sočija. Pobede su zabeležili i Ural i moskovski Spartak.

Ruski fudbal:

Rostov je u gostima posle preokreta pobedio Lokomotivu 2:1 (1:1). Vodili su Nikolićevi izabranici od devetog minuta golom Maradišvilija, ali je autogolom Kerk izjednačio u 31. minutu.

Pobednički pogodak za goste postiže Dmitrij Poloz u 89. minutu na asistenciju Šveđanina Armina Gigovića.

Lokomotiva je treći put zaredom okončala meč bez pobede, a sada su četvrti sa 17 bodova, šest manje od lidera na tabeli Zenita.

Spartak je u Groznom slavio 1:0 (1:0) protiv Ahmata. Strelac za crveno-bele Moskovljane bio je Aleksandar Soboljev u 41. minutu. Bakajev je u 68. imao priliku da izbegne neizvesnu završnicu, ali je sa penala promašio penal za Spartak.

Tim iz prestonice posle ove pobede ima 16 bodova i sedmi je na tabeli, sledeći rival biće im Dinamo na domaćem terenu u derbiju Moskve.

Ranije u nedelju Ural je u gostima savladao Ufu sa minimalnih 1:0 (1:0), a jedini gol postigao je Erik Bikfalvi u 34. minutu. Što se tiče srpskih internacionalaca, Nemanja Miletić je u poraženom timu igrao do 75. minuta, kada je zamenjen, dok je u pobedničkom taboru čitav duel na klupi presedeo Branko Jovičić.

Šampion Zenit je na „Gazprom areni“ u Sankt Peterburgu izgubio 2:1 (1:0) od Sočija posle preokreta, iako je od 45. minuta vodio golom Artjoma Dzjube. Ipak, činjenica da je Zenit od 42. minuta igrao sa igračem manje, jer je Azmun dobio direktan crveni karton, „stigla“ je prvake u drugom poluvremenu.

Kasijera u 67. i Terehov u 71. minutu doneli su preokret Sočiju, koji je sada izbio na treće mesto tabele. Zenit je i dalje na čelu posle prvog poraza u sezoni, imaju 23 boda, četiri više od prvog pratioca Dinama iz Moskve.

Mečeve ruske Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.