Nikolićeva Lokomotiva stopirala Zenit sa igračem više

Ostale lige - Fudbal 15. avg 202122:54 > 23:21 1 komentar
Marko Nikolić
Sergei Fadeichev/TASS

Fudbaleri Lokomotive remizirali su sa Zenitom, u derbiju četvrtog kola ruske Premijer lige – 1:1.

Šampion je prvi stigao do prednosti i to sa igračem manje, posle isključenja Kuzjajeva. Mrežu je pogodio Sutormin u 85. minutu, sa 11 metara. Izjednačio je Smolov, pred početak sudijske  nadoknade vremena, takođe, sa bele tačke.

Zenit je sačuvao lidersku poziciju, sa deset bodova, Lokomotiva, predvođena trenerom Markom Nikolićem, ima dva manje, na četvrtom mestu.

Krasnodar je sa 3:2 pobedio Arsenal. Iako su gosti iz Tule poveli preko Lucenka, Kabela, Gazinski i Kordoba, za 13 minuta, preokrenuli su rezultat. U finišu je ponovo bio precizan Lucenko za konačnih 3:2.

Pobednika nije bilo u duelu Rubina i Krila sovjetov (1:1). Sergejev je u 59. minutu doveo goste u prednost, izjednačio je Hvang In Beom, u 63.

Rubin se u vrhu izjednačio sa Zenitom, Krila sovjetov su na 14. mestu, sa bodom.