Nova pobeda Lokomotive, Zenitu samo bod protiv Krasnodara

Rusija 17. apr. 202119:581 komentar
REUTERS/Maxim Shemetov

U subotu su u Premijer ligi Rusije na programu bila četiri meča. Lokomotiva, Ahmat i Dinamo upisali su pobede, Krasnodar i Zenit igrali su nerešeno.

Lokomotiva Marka Nikolića zabeležila je u Moskvi novu pobedu i rezultatom 4:1 savladala Rostov.

Nakon samo šest minuta igre Lokomotiva je vodila 2:0, a golove su za domaće postigli Kamano i Zamaletdinov koji je asistenciju dobio do Vedrana Ćorluke.

Gosti su smanjili na 2:1 nakon pola sata igre golom Hadžikadunića, ali to je bilo sve što su u ovom meču uspeli da urade.

U65. minutu je Lokomotiva ponovo bila na dva gola prednosti. Precizan je sa penala bio Kričovjak.

Konačan rezultat postavio je Eder u prvom minutu nadoknade.

Lokomotiva je druga na tabeli sa 49 bodova, dva više od Spartaka koji ima meč manje.

Krasnodar je bio na korak od iznenađenja i pobede protiv Zenita, ali su gosti u samom finišu uspeli da dođu do boda.

Aleksej Jonov postigao je oba gola za Krasnodar u sedmom i 61. minutu. Zenit je u 76. uspeo da smanji na 2:1 preko Azmuna.

Nisu odustali gosti i to im se u 86. minutu isplatilo jer je gol za izjednačenje postigao Mostovoj.

Zanit sada na prvom mestu na tabeli ima 55 bodova, šest više od Lokomotive i osam od Spartaka koji ima meč manje.

Ahmat je na svom terenu rezultatom 3:1 savladao Himki, a moskovski Dinamo je slavio u Volgogradu 3:0.