Novi poraz Zenita u kupu, Spartak uzeo meru šampionu

Kvinski Promes
Francesco Pecoraro/Getty Images

Već drugi poraz Zenita u Kupu Rusije. Posle izgubljenog susreta protiv Krila Sovjetov aktuelni šampion pretrpeo je neuspeh u Moskvi od velikog rivala Spartaka 3:0.

S obzirom da je tek polovine takmičenja u Grupi B nema još mesta panici kada je Zenit u pitanju. Ali ima za upozorenje, jer trenutno je ekipa treća iza Spartaka i Krila, a sa te pozicije se ide u dodatno razigravanje.

Iako rezultatski pobeda Spartaka deluje prilično ubedljivo, nisu lako došli do nje. Brava ekipe iz Sankt Peterburga otključana je tek u 79. minutu kada je Kvinsi Promes zatresao mrežu. Na 2:0 povisio je Soboljev u 87. minutu, a tačku na briljantnu partiju Promes je stavio u nadoknadi vremena drugim golom na meču.

Drugi meč ove Grupe B završen je minimalnom pobedom Krila Sovjetov u gostima u Voronježu. U Grupi C u kojoj se takmiči i moskovski Dinamo Slaviše Jokanovića Ahmat je savladao Rostov 3:1 i sada se izjednačio sa tom ekipom na čelu tabele.