Od Zenita do Zenita – prvi poraz Himkija od novembra

Ostale lige - Fudbal 5. apr 202120:10 0 komentara
REUTERS/Anton Vaganov

U posledenjem meču 24. kola ruske Premijer lige Zenit je savladao Himki rezultatom 2:0.

U osmom minutu gol Azmuna je poništen jer je gledanjem snimka ustanovljeno da je na početku akcije faul napravio Dejan Lovren.

Tim iz Sankt Peterburga na odmor je ipak otišao sa golom prednosti jer je u četvrtom minutu nadoknade mrežu zatresao Karavaev.

Nadoknada je ponovo bila pogubna za goste – do konačnih 2:0 Zenit je stigao u 93. minutu preko Mostovjova.

Zenit sada na prvom mestu ima 51 bod, četiri više od prvog pratioca Spartaka iz Moskve, a osam više od Lokomotive i CSKA.

Za Himki je ovo bio kraj serije od deset mečeva bez poraza (osam pobeda i dva remija). Prethodni poraz doživeli su takođe od Zenita 1. novembra prošle godine.