Rusija 24. apr. 202120:10
Marko Nikolić
Guliver image

Fudbaleri Lokomotive i Zenita, glavnih pretendenata na titulu, upisali su ubedljive pobede u 27. kolu ruske Premijer lige.

Ekipa Marka Nikolića bila je ubedljiva na gostovanju Tambovu – 5:2. Krišovijak je pred kraj prvog poluvremena obezbedio Moskovljanima prednost, ali je u poslednjim sekundama anulirao Aliev. U nastavku je igrao samo jedan tim – Lokomotiva. Smolov (47), Krišovijak (60), Brazilac Muriljo Kerkeira (74) i Ribus (80) overili su nastavak sjajne prolećne serije moskovskog tima. Na suprotnoj strani, pogodio je i Kajkov za konačnih 2:5. Lokomotiva, u prolećnom delu sezone, ne zna za remi, ni poraz.

Zenit je sa 6:0 na Gasprom areni pregazio Rotor. Autogol Kvirkvelije, pred kraj prvog dela, otvorio je bravu gostiju. U nastavku, pogađali su Malkom (56), Mostovoj (65), Dzjuba (75), Erokin (77) i Sutomirin (87).

Himki je slavio na stadionu Dinama (1:0), zahvaljujući pogotku Glušenkova u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Duel Urala i Ahmata završen je bez pobednika (1:1). Ausgustinjak je doneo izjednačenje u 58. minutu, gosti su vodili od 11, zahvaljujući Sadulajevu.

Zenit, tri kola pre kraja, ima 58 bodova, šest više od drugoplasirane Lokomotive. Šesti Dinamo sakupio je 46, osmi Himki 41, deseti Ahmat 36, a 11. Ural 31. Poslednja dva mesta, u društvu 16 ekipa, zauzimaju Rotor (18) i Tambov (13).