PL Rusije: Petarda Zenita, het-trik Dzjube

Rusija 19. nov. 202119:36
Dzjuba Artem Dzyuba of FC Zenit during the Russian Premier League match between FC Zenit and FC Spartak on October 24, 2021, at Gazprom Arena in Saint Petersburg, Russia
Photo by Anatoliy Medved/Icon Sportswire via Guliver

Fudbaleri Zenita bili su ubedljivi protiv ekipe Nižnji Novogorod 5:1 u prvoj utakmici 15. kola Premijer lige Rusije.

Prva zvezda na Gazprom Areni bio je Artme Dzjuba. Reprezentativac Rusije postigao je het-trik, mrežu rivala pogađao je u 34, 45. i 59. minutu.

Istakao se i Brazilac Malkom. Postigao je u 23. minutu vodeći gol za Zenit, a onda dva puta asistirao Dzjubi. Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Dimitri Kristjakov u 87. minutu.

Ipak, treba reći da je trostrukom uzastopnom šampionu Rusije posao bio olakšan pošto su gosti u 43. minutu ostali sa deset igrača. Kamerunac Petrus Boumal je u rasponu od samo dva minuta dobio dva žuta, odnosno crveni karton.

Strelac jedinog gola za Nižnji Novgorod bio je veteran Aleksej Kozlov u 39. minutu. Ceo meč za goste odigrao je sprski internacionalac Ivan Miladinović.

Ovom pobedom Zenit je sa utakmicom više povećao prednost na tabeli Premijer lige. Sad ima 33 boda, šest više od Sočija na drugoj poziciji. Slede moskovski velikani Dinamo 26, Lokomotiva 25 i  CSKA sa 23 boda.