Pobeda Krasnodara u Groznom, vatromet u Samari, preokret Ufe

Rusija 18. sep. 202120:05
Epsilon/Getty Images

Odigrana su tri susreta osmog kola ruske Premijer lige, a pobede su ostvarili Krasnodar, Ufa i Krila Sovjetov.

Posle remija protiv Rostova, kojem je autogolom kumovao Spajić, Krasnodar se vrario na pobednički kolosek. Slavio je u Groznom protiv Ahmata 2:0 golovima u samoj završnici prvog poluvremena. Strelci su bili Kabelja u 41. i Iljin u 44. minutu. Krasnodar je sada peti sa 13 bodova, četiri manje od lidera Zenita.

Sjajan meč odigran je u Samari gde su domaća Krila Sovjetov slavila protiv Rostova 4:2. Poveli su gosti golom Komličenka u 23. minutu, a VAR je u 41. minutu poništio još jedan gol za Rostov. A onda su krenula kola nizbrdo. Bastos je u 44. minutu postigao autogol i doneo izjednačenje. Potom je hrvatski internacionalac Silvije Begić doneo je preokret u 51. minutu, a sedam minuta kasnije Glušenkov je doneo 3:1. Glebov je u 69. minutu smanjio na 3:2, ali konačan udarac pripao je Krilima, koji su pobedili 4:2 golom Sarvela u drugom minutu nadoknade.

U preostalom meču dana Ufa je posle preokreta savladala kod kuće Himki 3:2.