Promes doneo Spartaku Kup Rusije

Rusija 29. maj 202218:04 > 19:13
Kvinski Promes
Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Sparaka u moskovskom derbiju pobedili su Dinamo rezultatom 2:1 i četvrti put u istoriji osvojili Kup Rusije. Tragičar je bio Fomin, koji je u poslednjim sekundama meča, tokom sudijske nadoknade promašio sa bele tačke za izjednačenje.

Utakmica je odigrana na „Lužnjiki Areni“ u Moskvi, a ekipa iz ruske prestonice do trofeja je došao čak posle 19 godina.

Spartak je poveo u 10. minutu pogotkom Sovoljeva, a u desetom minutu drugog poluvremena izjednačenje je doneo Zaharijan.

Čovek odluke bio je holandski internacionalac Kvinski Promes, koji je u 72. minutu, na asistenciju Soboljeva, doneo pobedu svom timu. Veliku priliku za izjednačenje imao je Dinamo, ali Fomin nije uspeo da pogodi sa bele tačke.

Dinamo je samo jednom bio najbolji u Kupu Rusije, davne 1995.

Rekorder je Lokomotiva iz Moskve sa devet pehara.