Ostale lige - Fudbal 10. apr 202120:17 > 20:30 0 komentara
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

U subotu su tri meča odigrana u ruskoj Premijer ligi. Pobede su upisalu Himki, Ufa i Rubin.

Himki je na svom terenu rutinski savladao poslednjeplasirani Tambov rezultatom 1:0. Himki ima veoma dobar skor u drugom delu sezone i samo jedan poraz i to od Zenita. Gol odluke postigao je nekadašnji reprezentativac i veteran Denis Glušakov u 59. minutu. Posle novih bodova, Himki je u gornjem delu tabele na osmoj poziciji sa 38 bodova, a Tambov je posle šestog uzastopnog poraza poslednji sa 13 bodova.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u Ufi gde je gostovao Ahmat Grozni. Domaćin je pobedio 3:0 što ima je prva pobeda u novoj godini posle koje se nalaze na deobi 14. i 15. mesta sa 17 bodova.

Iz ruske Premijer lige ispadaju poslednje dve ekipe, dok 13. i 14. igraju baraž. Velike zasluge za pobedu UFE imaju i igrači sa ovih prostora.

Prvi gol postigao je hrvatski vezista Mržljak posle dodavanja Austrijanca Bauera u 13. minutu. Već u 36. bilo je 2:0, a autogol postigao je Venecuelanac Anhel u želji da otkloni opasnost nakon centaršuta Krotova.

Konačan rezultat utakmice postavio je nekadašnji bek Partizana Nemanja Miletić u 54. minutu, što je bio i njegov prvi gol u ruskom fudbalu. Ekipa Ahmata je na sigurnom 11. mestu i nema nikakvih motiva u finišu sezone.

A ekipa Rubina pobedila je u Rostovu sa 1:0 i tako bar na jedan dan izbila na deobu 3. i 4. pozicije.

Gol odluke postignut je u 73. minutu a strelac je bio Darko Jevtić, Švajcarac srpskog porekla.

Đorđe Despotović je odigrao svih 90 minuta i zaslužan je za gol odluke.

Ekipa iz Kazanja ovim trijumfom ostala je u borbi za Evropu naredne sezone, dok je Rostov na devetoj poziciji.