Rusija 2. okt. 202120:11
Miodrag Božović
Anton Novoderezhkin/TASS

Zanimljiv je bio subotnji program desetog kola ruske Premijer lige. Sumrak favorita i remi Miodraga Grofa Božovića obeležili su dan.

Susret Arsenala i Himkija okončan je bez golova. U timu Miodraga Božovića standardan je bio vezista Goran Čaušić, štoper Uroš Radaković sedeo je na klupi.

Istovetnim rezultatom (0:0) završen je duel CSKA i Krasnodara.

Uroša Spajića nije bilo u gostujućem timu.

Iznenađenje dana zabeležili su fudbaleri Krila sovjetov pobedom na gostovanju Dinamu (1:0). Doskorašnjem drugoligašu bio je dovoljan gol Ezhova, iz 22. minuta, za tri velika boda na moskovskoj VTB areni.

Slavili su i fudbaleri Nižnjeg na gostovanju u Kazanju, takođe, sa 1:0. Presudio je pogodak Nikolaja Kalinskog, sa bele tačke, u 61. minutu. Prethodno, fudbaleri domaćeg Rubina nisu iskoristili najstrožu kaznu.

Povremeni srpski reprezentativac, Đorđe Despotović, igrao je poslednjih pola sata za Rubin.

Dinamo je drugi, sa 19 bodova, Krasnodar i CSKA, četvrti i peti, sa 17. Sedmi Nižnji i osmi Rubin sakupili su po 14, a deseta Krila sovjetov 13. Arsenal, na 12. mestu, sakupio je devet poena.