Remi Lokosa, propuštena šansa za vrh tabele

Rusija 20. sep. 202117:32
Marko Nikolić
Sergei Fadeichev/TASS

Fudbaleri moskovske Lokomotive odigrali su nerešeno 0:0 sa Uralom u Jekaterinburgu, u osmom kolu Premijer lige, i propustili šansu da se, barem privremeno, popnu na čelo tabele.

Ekipa Marka Nikolića je remijem došla do 16 bodova, koliko ima i drugopalsirani Dinamo, uz jedan manje od lidera Zenita, ali sa utakmicom više. Ural je ostao poslednji sa tri poena.

Lokosi su tokom većeg dela utakmice na Centralnom stadionu bili bolji, imali su znatno veći posed i duplo više udaraca ka golu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu autsajdera.

Prilike su u prvom poluvremenu propuštali Dmitri Barino i Fjodor Smolov u dva navrata, dok su u nastavku neprecizni u završnici bili Fransoa Kemano, ponovo Smolov i Konstantin Maradišvili.

Lokomotiva u sledećem kolu gostuje Himkiju. Ural će prvu pobedu tražiti protiv Arsenala.