Soči pokorio Grofovu Tulu

Miodrag Božović
Anton Novoderezhkin/TASS

Fudbaleri Sočija slavili su u Tuli, u 13. kolu Premijer lige Rusije. Meč je završen rezultatom 1:2.

Domaći Arsenal, na čijoj klupi sedi Miodrag Grof Božović, poklekao je već u drugom minutu – pogodio je Kasiera, na asistenciju Noboe. Izjednačio je Kangva, sredinom drugog poluvremena i udahnuo nadu ekipi iz Tule da može do trijumfa. Nije, ipak, tako mislio Kasiera, precizan je bio u 80. minutu za konačnih 1:2.

Vezista Goran Čaušić, za 83 minuta u dresu Tule, dobio je žuti karton.

Ufa je upisala „minimalac“ protiv Ahmata. Pogodio je Hamid Agalarov, posle dodavanja Jokića.

Miroslav Bogosavac, zanimljivo na poziciji desnog beka, odigrao je ceo meč za Ahmat.

U duelu Himkija i Urala nije bilo golova.

Soči je treći sa 24 boda, Ahmat deseti sa 15. Ufa (13), Arsenal (12), Himki (12) i Ural (10) rasporedili su se od 13. do poslednjeg mesta.