Soči smestio četiri lopte u mrežu CSKA

Rusija 6. nov. 202119:07
Kasiera Soči
Mike Kireev

U derbiju subotnjeg programa 14. kola ruske Premijer lige, Soči je sa 4:1 pobedio CSKA.

Domaći tim poveo je u četvrtom minutu, precizan je bio Jusupov na asistenciju junaka meča, Kolumbijca Matea Kasiere. Do 16. minuta, na semaforu je već stajalo 3:0 – Kasiera se razigrao i u 14. i 16. pogodio mrežu vremešnog Akinfejeva. Gol Zajnutdinova, početkom nastavka, doneo je nadu Moskovljanima da mogu do preokreta. U finišu, sjajni Jurganov postavio je konačnih 4:1.

Soči je drugi sa 27 bodova, dva manje od lidera Zenita. CSKA, na petom mestu, sakupio je 23.

Duel Arsenala i Ufe završen je bez golova. Ekipa Miodraga Božovića nije uspela da iskoristi brojčanu prednost od 18. minuta. Ceo meč za Arsenal odigrao je štoper Uroš Radaković, Gorana Čaušića nije bilo u sastavu.

Dinamo je nastavio seriju dobrih rezultata, upisao je “minimalac” protiv Krasnodara. Presudio je Vjačeslav Grulev, u 73. minutu. Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, zamenjen je u finišu.

Krila sovjetov su bila ubedljiva protiv Himkija – 3:0. Precizni su bili Sarveli (20), Sergejev (39) i Ezhov (71).

Treći Dinamo ima 26 bodova, šesta Krila sovjetov 22, sedmi Krasnodar 21, 11. Ufa 14 poena. Poslednja tri mesta zauzimaju Arsenal (13), Himki (12) i Ural (10).