Spartak rutinski sa Grofom, Radakoviću poništen gol

Uroš Radaković
Mike Kireev/via Guliver

Fudbaleri moskovskog Spartaka rutinski su upisali trijumf protiv Arsenala (3:0), u 24. kolu Premijer lige Rusije.

Junak na moskovskoj Otrkritije areni bio je Jamajčanin, Šamar Nikolson. Pogodio je dva puta, u 57. i 75. minutu. Mrežu ekipe Miodraga Grofa Božovića načeo je Zobin, na asistenciju Ignjatova, početkom drugog poluvremena.

Gostima iz Tule, sredinom prvog poluvremena, na asistenciju VAR sobe, poništen je pogodak. Strelac Uroš Radaković napravio je faul.

Dres Arsenala do 79. minuta nosio je Đorđe Despotović. Uroš Radaković zamenjen je u 68.

Rostov je sa 4:1 pobedio Lokomotivu. Moskovljani su kapitulaciju potpisali sa desetoricom, od 36. minuta igrali su bez isključenog Tiknicijana. Trijumf ekipe sa Dona potpisali su Šetinin (33), Osipenko (43), Poloz (61) i Komljičenko (70, jedanaesterac). Jedini gol za Lokomotivu postigao je Isidor, sa bele tačke, u 81. minutu.

U ostala dva meča nedeljnog programa slavili su gosti.

Krila sovjetov su upisala minimalac protiv Urala. Jedini pogodak postigao je Zinkovski, početkom drugog poluvremena.

Na klupi ekipe iz Jekaterinburga sedeo je Dominik Dinga.

Soči je sa 2:1 pobedio Ufu. Za pobedu gostujućeg tima postarali su se Kasiera i Jusupov, počasan pogodak bio je delo Agalarova, sa bele tačke.