Spartaku moskovski derbi, Rostov “provozao” Samaru

Guliver

Zenit bez većih problema slavio u Moskvi na gostovanju fenjerašu Torpedu, dok je Ural takođe rutinski savladao Fakel.

Derbi kola, iako to položaj na tabeli ne govori, igrali su Lokomotiva i Spartak. Očekivano, slavili su crveno-beli – 2:1, koji su mogli i bez drame da završe susret.

Spartak je poveo iz penala u 21. minutu, kad je siguran realizator najstrože kazne bio Holanđanin Promes. Sedam minuta kasnije prednost je duplirao Prucev. Nije se Lokomotiva predavala, ali je do gola, ispostavilo se počasnog, stigla prekasno, tek u 87. minutu, kad je pogodio Isidor.

Sjajno ove sezone igra Rostov. Oni su zabeležili još jedan trijum, ovoga puta na gostovanju ekipi krila Sovjetov – 3:1. Goste je u vođstvo doveo Glebov u 29. minutu iz jedanaesterca, deset minuta kasnije pogodio je i Poloz. Nadu domaćinu vratio je Šitov u 73. minutu, ali je samo dva minuta kasnije dileme rešio Osipenko.

Zenit nije imao nikakvih problema na gostovanju fenjerašu Torpedu – 2:0. Lider je do trijumfa doduše došao golovima u finišu meča, prednost im je doneo Malkom u 70. minutu, trijumf je potom u 81. Overio Klaudinjo. Kod domaćina, Stefan Šapić je na terenu bio do 73. minuta, dok je još jedan bivši igrač Čukaričkog Bojan Roganović odigrao čitav susret.

Ural nije imao problema protiv Fakela – 2:0. Do prednosti ih je doveo Jerogčev u 31. minutu, pobedu domaćinu obezbedio je Emerson u 59. na asistenciju Lazara Ranđelovića.