Guliver image

Pobedom u gradskom derbiju, protiv CSKA, Spartak se tri kola pre kraja šampionata Rusije pozicionirao na trećem mestu.

Duel moskovskih velikana rešio je Šveđanin Larson, pogotkom u 52. minutu.

Ekipa Ivice Olića pala je na šesto mesto.

Istovetnim rezultatom (1:0), Rostov je pobedio Arsenal. Čovek odluke bio je Dmitri Poloz, strelac sa bele tačke, u 74. minutu susreta.

Ceo meč za Arsenal odigrao je vezista Goran Čaušić.

Krasnodar je bio uspešniji od Rubina u Kazanju, zahvaljujući golu Alekseja Jonova, iz 17. minuta.

Najviše pogodaka viđeno je u meču Ufe i Sočija (3:2). Krotov (19) i Zamaletdinov (78) zatresli su mrežu gostiju, na suprotnoj strani precizni su bili Prokin (8), Zabolotni (14) i Noboa (90+1).

Komnen Andrić je igrao svih 90 minuta za Ufu, po tradiciji, standardan je bio i Ivan Miladinović u dresu Sočija. Nemanja Miletić je zaigrao za Ufu posle poluvremena.

Rubin, Soči i CSKA, sa po 46 bodova, rasporedili su se od četvrtog do šestog mesta. Rostov je deveti sa 40, Krasnodar deseti sa 38, Ural 12. sa 31. Poslednje četiri pozicije zauzimaju Arsenal (23), Ufa (20), Rotor (18) i otpisani Tambov (13).