Ufa nokautirala Spartak u Moskvi

Rusija 18. apr. 202120:11
Larson Spartak
Guliver image

Fudbaleri Ufe režirali su prvorazrednu senzaciju - sa 3:0 pobedili su Spartak u Moskvi, u 26. kolu ruske Premijer lige.

U centru pažnje bio je dvostruki strelac Vladislav Kamilov. Najpre je u sudijskoj nadoknadi izgubljenog vremena u prvom poluvremenu obezbedio gostima prednost. Odmah posle odmora, hrvatski internacionalac, Filip Mrzljak, asistent kod prvog pogotka, duplirao je prednost Ufe. Konačnih 0:3 postavio je Kamilov, u finišu, posle neiskorišćenog jedanaesterca. Najbolje je reagovao i matirao Maksimenka.

Zahvaljujući Darku Jevtiću, Rubin je upisao „minimalac“ na gostovanju Uralu. Srpski napadač, sa pasošem Švajcarske, pogodio je mrežu domaćina u poslednjim minutima prvog poluvremena.

Reprezentativac, Đorđe Despotović, odigrao je svih 90 minuta za Rubin, Branka Jovičića, zbog žutih kartona, nije bilo u timu Urala.

Pao je i CSKA, na gostovanju Sočiju (1:2). Ekipa sa obala Crnog mora diktirala je tempo i preko Noboe (40, jedanaesterac) i Jusupova (55) došla do prednosti od dva gola. Konačnih 2:1 postavio je Divejev, golom u 79. minutu.

Srpski štoper, Igor Miladinović, odigrao je ceo meč za Soči.

Arsenal se nije namučio protiv otpisanog Tambova – 4:0. Precizni su bili Bauer (11), Lutsenko (25), Tkačev (65) i Klusevič (66).

Svih 90 minuta za ekipu iz Tule odigrao je vezista Goran Čaušić.

Spartak je treći sa 47 bodova, četvrti Rubin i peti CSKA sakupili su po jedan manje. Soči je sedmi sa 43, Ural 12. sa 30, Arsenal 13. sa 23, a Tambov poslednji sa 13 poena.