Za Jokana i Dinamo 2:0 najopasniji rezultat već treći put

Rusija 28. sep 202221:59
Soccer Football - Championship - Hull City v Sheffield United - KCOM Stadium, Hull, Britain - September 18, 2021 Sheffield United manager Slavisa Jokanovic gives instructions to his players
Action Images/Ed Sykes

Dinamo iz Moskve poražen je od Orenburga u trećem kolu grupne faze Kupa Rusije. Bilo je 2:2 nakon 90 minuta, a Orenburg je na kraju slavio boljim izvođenjem penala, 4:3 je bilo u penal seriji.

Već treći put od dolaska u Dinamo za Slavišu Jokanovića 2:0 postaje „najopasniji rezultat“.

I u ovom meču je Dinamo imao dva gola prednosti. Orenburg je do izjednačenja došao golovima u 82. i 89. minutu.

Prethodno su Moskovljani dva puta u Premijer ligi ispuštali prednost od 2:0. Prvo u duelu sa Voronežom koji je na kraju završen rezultatom 3:3, a zatim i u meču Nižnji Novgorodom – 2:2.

Što se tiče Kup takmičenja, Dinamo u Grupi C ima četiri boda – dva poraza i pobedu, dok je u ligi sedmi na tabeli sa 16 bodova iz deset utakmica, ali i dva vezana poraza.