Zdjelar i Gajić nastavljaju poteru za Zenitom

Rusija 4. sep 202221:17
Saša Zdjelar
Mike Kireev/Guliver Image

Odigrana su još tri meča osmog kola Premijer lige Rusije. Lider Zenit u derbiju je savladao Spartak u Moskvi 2:1, dok je CSKA takođe kao gost bio bolji od Krila Sovjetov minimalnim rezultatom.

Jedini gol za Armejce u Samari postigao je Divejev u 79. minutu. Svih 90 minuta za CSKA odigrali su dojučerašnji fudbaleri Crvene zvezde i Partizana Milan Gajić i Saša Zdjelar, koji je dobio žuti karton.

U derbiju kola šampion Zenit potvrdio je da je i ove sezone glavni favorit za titulu. Spartak je čak i vodio od 21. minuta golom Soboljeva. Ali izjednačenje je doneo u 48. minutu Dejan Lovren. Preokret je kompletirao u 60. minutu Mostovoj i tako je Zenit zadržao tri boda prednosti u odnosu na CSKA i Krasnodar.

Bodove iz Moskve pokupio je i Ahmat, pošto je savladao kao gost Lokomotivu 2:1.