Zenit jedva do pobede protiv „srpskog“ Himkija

Zenit
Maksim Konstantinov/via Guliver

Fudbaleri Zenita pobedili su Himki, u 19. kolu Premijer lige Rusije. Tek u sudijskoj nadoknadi vremena, raspoloženi Gustavo Mantuan pogodio je mrežu gostiju za konačnih 3:2.

Sjajni Brazilac Malkom, sa dva hica, u 19. i 55. minutu obezbedio je domaćoj ekipi prednost od 2:0.

Nije se dao tim Nikole Antića, Petra Golubovića i Stefana Melentijevića. Najpre je Magomedov, u 75. minutu smanjio zaostatak, da bi isti fudbaler, sa bele tačke, u 86. izjednačio rezultat. U finišu, ipak, presudilo je iskustvo zvezda Zenita za planirana tri boda – 3:2.

Srpski fudbaleri bili su u startnoj ekipi.

CSKA je sa 4:0 pobedio Krila sovjetov. Trijumf su potpisali Zabalotni (24), Obliakov (26), Čalov (42) i Vilijan (75).

Ceo meč za Moskovljane odigrao je Saša Zdjelar, Milan Gajić je zamenjen u 75. minutu.

Duel Rostova i Nižnjeg završen je 2:1. Gol odluke postigao je Osipenko, sa bele tačke, u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.