Zenit otpisao i CSKA

Epsilon/Getty Images

Zenit nastavlja "teror” na ruskim terenima – u 16. kolu Premijer lige pobedio je sa lakoćom CSKA u Moskvi (2:0).

Šampion je poveo u 34. minutu. Na asistenciju Malkoma, pogodio je Klaudinjo za 0:1. Konačan rezultat delo je Mostovoja, u petom minutu sudijske nadoknade vremena. Lavovski deo odradio je napadač Dzjuba.

Zenit i dalje drži prvo mesto, sa 36 bodova, četiri više od drugoplasiranog Dinama. CSKA je šesti sa 26.

Dinamo je pobedio Rubun u Kazanju – 3:2. Moskovljani su poveli preko Makarova, u 18. minutu, izjednačio je Bakajev na isteku prvih pola sata igre. Za preokret se postarao Drejer, početkom nastavka sa bele tačke, ali su potom fudbaleri Dinama dodali gas i preko Balbuene u 68. i Šimanskog u 85. minutu postavili konačnih 2:3. Prethodno, Moro nije iskoristio penal za goste.

Centarfor Đorđe Despotović nalazi se na listi povređenih fudbalera Rubina.

U duelu Nižnjeg Novgoroda i Krila sovjetov nije bilo golova.

Krila sovjetov zauzimaju osmo mesto sa 24 boda, Rubin na devetom ima 22, Nižnji Novgorod je 13. sa 15.