Zenit sam na vrhu

REUTERS/Anton Vaganov

Pobedom nad Spartakom (1:0), fudbaleri Sočija režirali su najveće iznenađenje 18. kola subotnjeg programa Premijer lige Rusije.

Odlučio je pogodak Noboe, u 57. minutu susreta, na Olimpijskom stadionu Fišt.

Moskovljanima je krajem prvog poluvremena, na asistenciju iz VAR sobe, poništen pogodak, zbog igranja rukom Larsona.

Štoper Ivan Miladinović nije ulazio u igru.

Minus Spartaka iskoristio je Zenit i trijumfom nad Dinamom (3:1) ostao usamljen na vrhu tabele. Junak na Gasprom areni bio je Artem Dzjuba, dvostruki strelac za domaći tim, u 14. i 34. minutu, sa bele tačke. Gosti su na kratko uzvratili, preko Komljičenka u 56. iz jedanaesterca. Trijumf Zenita overio je Azmun, šest minuta pre kraja regularnog dela susreta.

Do tri boda stigao je i Rotor, pobedom u Volgogradu, nad Ufom. Gol odluke postigao je Mulin u 78. minutu.

Zenit vodi sa 38 poena, slede Spartak (35), CSKA (33), Dinamo, Soči (30)… Poslednji je Rotor sa 11 bodova, ispred Tambov (12), Ufa (13) i Arsenal (14).