Zenit stao u Samari, Krasnodar osvojio Moskvu

Dzjuba Artem Dzyuba of FC Zenit during the Russian Premier League match between FC Zenit and FC Spartak on October 24, 2021, at Gazprom Arena in Saint Petersburg, Russia
Photo by Anatoliy Medved/Icon Sportswire via Guliver

Dan iznenađenja u okviru 21. kola Premijer lige Rusije. Zenit je remizirao na gostovanju u Samari, dok su fudbaleri Krasnodara slavili u Moskvi, u duelu sa domaćim Spartakom.

Šampion iz Sankt Petersburga stigao je do prednosti protiv Krila sovjetov u 87. minutu. Strelac je bio Krugovoj, na asistenciju Kuzjajeva. Fudbaleri Krila sovjetov imali su, ipak, snage za izjednačenje. U prvom minutu sudijske nadoknade vremena precizan je bio Hrvat Mateo Barac za konačnih 1:1. Iskoristio je odlično dodavanje Pinjajeva.

Fudbaleri Krasnodara očitali su lekciju Spartaku u Moskvi (2:1). Junak u trijumfu bio je Jermen Eduard Spertsijan, strelac u petom i 86. minutu, sa bele tačke. Jedini pogodak za Spartak postigao je Kvinsi Promes, u 38. minutu. Prethodno je na asistenciju VAR sobe poništen gol Bakajeva, zbog ofsajda.

U ostala dva meča nije bilo golova.

Akmat je do boda stigao na gostovanju Uralu. Ceo meč za ekipu iz Groznog odigrao je levi bek Miroslav Bogosavac. Štoper Dominik Dinga presedeo je utakmicu na klupi Urala.

Mreže su mirovale i u susretu Himija i Sočija. Za 64 minuta na terenu, vezista Nemanja Glavčić dobio je žuti karton.