Ostale lige - Fudbal 17. mar 202120:14 0 komentara
REUTERS/Anton Vaganov

U sredu su odigrana tri meča 23. kola ruske Premijer lige, a derbi između CSKA i Zenita okončan je pobedom aktuelnog šampiona.

Derbi je odigran u Moskvi gde je Zenit slavio protiv CSKA sa 3:2.

Armejci su poveli golom Salomona Rondona u 28.minutu posle asistencije Eđukea. Ali vođstvo domaćih trajalo je svega pet minuta, Artem Dzjuba je poravnao rezultat, a iskusni napadač je u 45.minutu mogao da donese i vođstvo Zenitu, međutim nije iskoristio jedanaesterac. Ovo mu je treći promašen penal ove sezone.

Na startu drugog poluvremena Dzjuba se našao u ulozi asistenta, a mrežu CSKA zatresao je Vendel. U 53.minutu domaći su ostali sa igračem manje pošto je isključen Ilzat Ahmetov.

Zenit je do dva gola prednosti stigao u 77.minutu posle drugog pogotka Vendela na asistenciju Dalera Kuzjaeva. A u prvom minutu sudijske nadoknade postavljen je konačan rezultat, strelac je bio Nikola Vlašić.

Zenit sada ima 48 bodova i otvoren put ka trećoj uzastopnoj tituli šampiona Rusije.

U prvom meču dana Rostov je kao gost lako i ubedljivo savladao Rotor sa 4:0.
Rostov je prvu veliku priliku imao u 8.minutu ali Sou nije iskoristio najstrožu kaznu. U finišu prvog poluvremena gosti su ipak uspeli da stignu do prednosti, strelac je bio Armin Gigović.

Pitanje pobednika rešeno je između 59. i 62.minuta, prvo je Poloz uposlio Alkvista za 2:0, da bi se zatim Sou iskupio za promašeni jedanaesterac. Konačan rezultat psotavljen je u sudijskoj nadoknadi kada se u strelce upisao Saplinov.

Rostov sada ima 37 bodova, dok je Rotor ostao na 18 i u zoni ispadanja je.

U sredu je pobedu upisao i Ahmat koji je na svom terenu savldaoa Arsenal iz Tule rezultatom 2:0.