Šandong počeo pobedom, remi u derbiju Gvangdžoua

Fudbal 20. apr. 202117:10
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Počela je nova sezona kineske Superlige. U prvom meču fudbaleri Šandonga su savladali Čongćing Lifan 2:0.

Dominitali su igrači Šandonga u potpunosti, imali su više vremena loptu u posedu, konstantno su stvarali šanse.

Do vođstva su došli u 53. minutu, kada je precizan bio Leonardo. Brazilac je u igru ušao početkom drugog poluvremena. Prednost gosujućeg tima udvostručio je Tianju u 67.

U gradskom derbiju, Gvangdžou FC (nekadašnji Evergrande) i Siti (nekadašnji R&F) su podelili bodove. Meč je završen rezultatom 2:2.

Poveo je Gvangdžou već u sedmom minutu preko Alana, ali je rezultat poravnan u 16, kada je autogol postigao Dinghao. Imali su domaći priliku da ponovo povedu u 41. minutu, ali Elkeson nije iskoristio penal.

Prednost ekipi Sitija doneo je Čugui u 51. minutu, da bi konačni rezultat postavio Vu u 87.