Sergej iz slobodnog udarca samo „ulepšao“ težak poraz Lacija

Fudbal 22. apr 202122:47 > 22:53 0 komentara
Lazio's Sergej Milinkovic-Savic
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Napolija ubedljivo su savladali Lacio sa 5:2 u poslednjoj utakmici 32. kola Serije A.

Serija A

Bio je to derbi kola između petog i šestog na tabeli Serije A, ali je na stadionu „Dijego Maradona“ u većem delu meča postojao samo jedan tim – Napoli.

Domaći sastav je već u prvih 15-tak minuta vodio sa 2:0 golovima Insinjea iz penala i Politana, a kad su Insinje još jednom u 53. i Mertens u 65. minutu povećali prednost na 4:0 više nije bilo dileme kome će pripasti bodovi podno Vezuva.

Međutim, sa dva pogotka u rasponu od samo pet minuta, najpre Imobile šestim golom u poslednjih šest mečeva protiv Napolija, a zatim i Sergej Milinković-Savić, učinili su da gosti iz Rima bar na trenutak vrate neizvesnost.

Posebno je gol srpskog reprezentativca u 74. minutu bio efikasan. Njegov četvrti iz slobodnog udarca ove sezone.

Ipak, desetak minuta pre kraja Pepe Reina je peti put kapitulirao protiv svog nekadašnjeg kluba. Strelac je bio Osimen – 5:2.

Ovom pobedom Napoli je prišao na samo dva boda zaostatka za mestom koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Napolitanci su ostali na petoj poziciji ali sad sa 63 boda. Atalanta i Juventus imaju 65, a drugoplasirani Milan 66. Prvi je Inter sa 76 bodova.

Lacio je nakon ovog poraza ostao na šestoj poziciji sa 58 bodova, ali ima utakmicu manje.