Kalčo: Parolo x4, asistencija Ljajića

Serie A 5. feb 201716:51 > 16:52
Getty Images/Marco Rosi

Alehandro Gomes i Marko Parolo obeležili su nedeljno popodne u 23. kolu Serije A.

Parolo je postigao četiri gola u pobedi Lacija nad Peskarom 5:2, pa su nebeskoplavi sada četvrti na tabeli sa 53 boda, jednim više od Intera, koji od 20.30 igra sa Juventusom.

Parolo, koji je u Laciju od 2014. godine, prvi je igrač koji je dao het-trik glavom od Lariveja 2012. godine.

Vezni fudbaler pogodio je u 10. i 14. minutu, do poluvremena su izjednačili Benali i Brugman, ali je Parolo u 49. doneo novo vođstvo Lacijalima. Potom su pogodili Keita i Imobile, a onda je Parolo pogodio i nogom.

Tako je 32-godišnji vezni fudbaler za jedno popodne dao više golova nego cele prošle sezone, a njegov kolega iz sredine terena Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta. Filip Đorđević presedeo je meč na klupi Lacija.

Gomes je u odličnoj formi u 2017. godini – dao je dva gola Kjevu, a sada je to ponovio u trijumfu Atalante nad Kaljarijem i pogocima u 4. i 16. minutu obezbedio je 13. ligaški trijumf svom timu.

Empoli i Torino remizirali su 1:1 – gosti su poveli u 11. minutu kada je Beloti zakucao loptu u gol, svoj 15. ove sezone u Kalču, posle odlično izvedenog slobodnog udarca Adema Ljajića, ali su domaći do boda došli pogotkom Pućarelija u 45. minutu.

Golom Pelegrinija Sasuolo je slavio u Đenovi za osmi ligaški trijumf u sezoni, bez golova su remizirali Kjevo i Udineze, a ceo meč za Leteće Magarce odigrao je Ivan Radovanović.

U subotu je Napoli dao sedam golova, a Sampdorija je iznenadila Milan u prvom meču nedeljnog programa.