Serija A: Milan sa devetoricom slavio u Bolonji

Serie A 8. feb 201722:48 > 22:50
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Fudbaleri Milana pobedili su Bolonju rezultatom 1:0 u zaostaloj utakmici 18. kola Serije A golom u pretposlednjem minutu i to sa devetoricom igrača na terenu.

Trijumf ‚Rosonerima‘ doneo je Mario Pašalić na asistenciju Žerara Deulofeua i tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima. Do gola je došlo pošto je španski fudbaler poslao loptu u kazneni prostor, a Pašalić šutirao nisko po sredini, a Angelo Da Kosta je bio nemoćan.

U tom trenutku, gosti su bili sa devetoricom igrača na terenu, pošto su im dvojica fudbalera u razmaku od 25 minuta dobili dve javne opomene. Prvo je Gabrijel Paleta isključen u 36. minutu, a potom i Juraj Kucka u 59.

Pašalić je odigrao svih 90 minuta za Milan, dok je na drugoj strani drugi hrvatski fudbaler Bruno Petković ušao u igru u 62. minutu.

Milan sada ima 30 bodova na sedmom mestu tabele, 17 manje od Juventusa, a dva manje od Intera, koji zauzima poslednje mesto koje vodi u Evropu naredne sezone. Bolonja je ostala na 13. poziciji sa 27 bodova.

Pogledajte kompletne rezultate i tabelu.