Maestralni Suso doneo bod Milanu na Olimpiku

Serie A 13. feb 201722:33 > 22:39
Getty Images/Marco Rosi

U derbiju 24. kola Serije A i poslednjem meču ove runde, Lacio i Milan igrali su nerešeno 1:1 na rimskom "Olimpiku".

Dušan Basta i Sergej Milinković Savić bili su u startnoj postavi Lacija, prvi čuvar mreže Federiko Marketi povredio se na zagrevanju, pa ga je na golu zamenio Albanac Strakoša.

Njegov kolega na drugoj strani, Đanluiđi Donaruma, briljirao je u prvom poluvremenu i skinuo nekoliko „zicera“ igračima Lacija, ali je minut pre odlaska na odmor skrivio penal na Imobileu, koji je uspešno realizovao Lukas Bilja.

U finišu utakmice, Donaruma se ponovo istakao odbranivši šut Imobilea, da bi u 85. minutu, sjajni Španac Suso između trojice igrača uspeo da se izbori za šut i donese izjednačenje „Rosonerima“.

Nakon ovog remija, Lacio je izvan vodeće četvorke, zauzima šesto mesto, dok je Milan sedmi na tabeli Serije A sa tri boda zaostatka.