Serija A: Kiks Rome, Juve sprema šampionski šampanjac?

Serie A 15. apr 201717:13 > 17:36
Getty images/Giuseppe Bellini

Ekipa Juventusa savladala je Peskaru na gostovanju 2:0 u 32. kolu Serije A. i posle remija Rome sa Atalantom (1:1) nalaze se na pragu nove titule. Krotone i Palermo zajedno sa Peskarom polako pakuju kofere za Seriju B.

„Stara dama“ je rutinski dobila sada već budućeg člana Serije B Peskaru golovima Gonzala Iguaina. Argentincu su to bili 22. odnodno 23. pogodak ove sezone i nalazi se na trećem mestu liste strelaca.

Juventus posle ove pobede ima osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Romu koja je na „Olimpiku“ odigrala nerešeno sa Atalantom 1:1.

Tim iz Bergama je došao u vođstvo preko Slovenca Jasmina Kurtića u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je Edin Džeko u 50. Bosanskom napadaču je to 25. gol u ligi i nalazi se na deobi prvog mesta liste strelaca sa igračem Torina Andreom Belotijem.

Beloti je remiju Torina i Krotonea (1:1) golom iz penala doveo u vođstvo „Bikove“. Ipak, Krotone je do boda došao golom Simija u 81. minutu i sačuvao kakve-takve šanse za opstanak u ligi.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Posao Krotoneu otežao je Empoli koji je napravio veliki uspeh i posle 10 utakmica bez pobede savladao Fiorentinu na „Artemio Frankiju“ golom bivšeg igrača „Ljubičastih“ Manuela Paskvala u 93. minutu iz penala (2:1). Pored Paskvala gol za Empoli postigao je i El Kaduri dok je jedini pogodak za domaću ekipu dao Kristijan Teljo.

Ekipa Lacija je remijem protiv Đenoe na strani (2:2) izgubio sve šanse za treću poziciju i kvalifikacije za Ligu šampiona. Golove za „Nebesko plave“ postigli su Lukas Bilja finišu prvog i Luis Alberto u nadoknadni drugog poluvremena. Strelci za domaću ekipu bili su Đovani Simeone i Goran Pandev.

Palermo se remijem sa Bolonjom (0:0) prakično oprostio od Serije A a Kaljari je na svom terenu bio bolji od Kjeva (4:0). Golove za tim sa Sardinije postigli su Marko Borijelo, Marko Sau, dok se Žoao Pedro dva puta upisivao u strelce.