'Vučica' još ne dopušta Juveu da se raduje

Serie A 14. maj 201721:57 > 22:48
Getty Images/Emilio Andreoli

Fudbaleri Rome savladali su na Olimpiku prvoplasirani Juventus i zadržali matematičke šanse da osvoje titulu posle pobede od 3:1 u poslednjoj utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Juventus je u vođstvo doveo Gabonac Mario Lemina u 21. minutu – posle duge lopte u šesnaesterac Vučice, Gonsalo Iguain spretno je spustio loptu Lemini kojem nije bilo teško da savlada golmana Šćesnog.

Kapiten Rome Danijele de Rosi doneo je timu iz prestonice izjednačenje samo četiri minuta kasnije. Nakon kornera domaćih najviši u skoku bio je grčki defanzivac Kostantinos Manolas, ali je njegov udarac odbranio Đanluiđi Bufon. De Rosi je natrčao na odbijenu loptu, šutirao, ali je magični Bufon opet uspeo da odbrani udarac, a Rosi je iz trećeg puta konačno savladao skoro svemoćnog golmana torinskog tima.

Roma je do preokreta došla u 56. minutu – strelac je bio Stefan El Šaravi koji je posle asistencije Naingolana fantastično preciznim udarcem po zemlji matirao Bufona.

U 65. minutu bilo je 3:1 za igrače u crvenim dresovima. Rađa Naingolan odigrao je lep dupli pas na desnom boku sa Egipćaninom Mohamedom Salahom i zakucao loptu u mrežu Juventusa postavivši i konačan ishod duela.

Juventus se borio da dođe do izjednačenja, trener Alegri u igru je ubacio Danija Alvesa, Paula Dibalu i Klaudija Markizija, ali promene rezultata nije bilo.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić započeo je susret u prvih jedanaest, dok je Marko Pjaca već duže van tima zbog teške povrede kolena. Edin Džeko propustio je duel zbog povrede lista.

Bio je to prvi poraz Stare dame nakon šest utakmica bez poraza u Seriji A, deset u svim takmičenjima.

Nakon poraza, prednost Juventosa se istopila na četiri boda dva kola pre kraja prvenstva. Roma će u preostala dva susreta morati da trijumfuje i da se nada potpunom slomu bjanko-nera kako bi uspela da se domogne naslova.

U nedelju je pre derbija odigrano još sedam mečeva – ubedljiv je bio Napoli, a pobede su još zabeležili Bolonja, Kaljari, Krotone i Palermo.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske Serije A.