Atalanta u 94. minutu do boda u Firenci

Serie A 24. sep 201722:28 > 22:30
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

U poslednjem meču šestog kola Serije A Fiorentina i Atalanta su remizirali 1:1. Gol vredan boda za tim iz Bergama postigao je Freuler u 94. minutu.

Bolju igru u uvodnim minutima meča Fiorentina je krunisala sjajnim golom  Federika Kjeze u 12. minutu. Sin proslavljenog igrača Lacija, Fiorentine i Sijene Enrika, prihvatio je loptu na dvadesetak metara od gola i sjajnim udarcem savladao Berišu.

Gosti iz Bergama su u nastavku imali nekoliko šansi da izbegnu poraz, najbolju je propustio Alehandro Gomez, koji je u 62. minutu bio neprecizan sa penala.

Posle promašenog penala činilo se da će bodovi ostati u Firenci, međutim, sjajno spuštanje glavom Korneliusa, Freuel je preciznim udarcem sa šesnaesterca doneo bod Atalanti.

Posle pet kola Atalanta se nalazi na devetom mestu sa osam bodova, dok je Fiorentina tri mesta ispod sa sedam.