Iguain do "stotke" u pobedi Stare dame nad Milanom

Serie A 28. okt. 201719:33 > 19:54
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Juventusa savladali su Milan rezultatom 2:0 u derbiju 11. kola Serije A, a čovek odluke bio je napadač Stare dame Gonzalo Iguain.

Argentinski napadač je prvi gol na „San Siru“ postigao u 23. minutu na asistenciju Paula Dibale, što je bio i njegov jubilarni 100. pogodak u Seriji A.

Iguain je na meču protiv Milana igrao svoj 153. meč u Seriji A, a zanimljivo je da je do „stotke“ došao uz 20 golova levom nogom, 73 desnom, šest glavom, dok je jednom protivničkog golmana savladao grudima.

Argentinac ipak tu nije stao već je u drugom poluvremenu još jednom savladao Đanluiđija Donarumu. Iguain je u 63. minutu prihvatio dodavanje Asamoe, napravio nekoliko koraka ka ivici šesnaesterca i razorno šutirao desnicom za 2:0.

Na drugoj strani Milan je imao blagu terensku inicijativu, kao i nekoliko prilika u prvom poluvremenu, od kojih je najbolja bila u 43. minutu kada je Nikola Kalinić sa svega nekoliko metara pogodio prečku.

Juventus je pobedom na prvom mestu sustigao Napoli sa 28 bodova, ali klub sa stadiona „San Paolo“ svoj meč igra u nedelju protiv Sasuola. Milan je osmi sa 16 bodova.