Senzacija u Kupu Italije: Trećeligaš izbacio Kaljari

Serie A 28. nov 201720:46 > 23:11
Tullio M. Puglia/Getty Images

Fudbaleri Pordenonea napravili su veliko iznenađenje u četvrtom kolu Kupa Italije eliminisavši Kaljari na gostovanju rezultatom 2:1.

Član Serije C je posle niza preokreta došao do senzacije, pošto je prethodno prešao 960 kilometara od grada koji ima 50.000 stanovnika do Sardinije.

Migel Anhel je goste doveo u vođstvo u sedmom minutu, da bi Danijele Desena izjednačio 11 minuta kasnije. Pobedu i plasman u osminu finala Pordenoneu doneo je Alesandro Basoli.

Pordenone će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Interom, koji je bio slobodan u četvrtom kolu.

Iznenađenje je napravila i Čitadela, koja je izbacila još jednog učesnika Serije A SPAL, takođe na gostovanju.

Gosti iz okruga Padova su poveli autogolom Paa Momodua Konatea u 13. minutu, a pobedu člana Serije B potvrdio je Andrea Šeneti.

Protivnik Čitadele u osmini finala biće Lacio.

U poslednjem meču dana, Sampdorija je imala lak posao protiv Peskare, pošto je na svom terenu slavila sa 4:1 i osigurala duel sa Fiorentinom.

Timu iz Đenove je samo devet minuta bilo dovoljno da stigne do vođstva 2:0, a strelci su bili David Kovnački i Gaston Ramires. Na 3:0 je povisio Đanluka Kaprari u u 31. minutu, da bi Ahmed Benali postigao gol na drugoj strani, pre nego što je konačan rezultat postavio Kovnački svojim drugim golom u 74. minutu.