Coppa Italia: Četvorka Lopeza, 11 golova u Udinama

Serie A 30. nov. 201719:56 > 19:59
Paolo Bruno Getty Images Sport

Udineze i Đenova u osmini finala Kupa Italije.

Udineze i Peruđa odigrali su zanimljiv meč u šesnaestini finala Kupa Italije, a domaćin je slavio 8:3. Jedanaest golova i tri penala videli smo u ovom duelu.

Četiri gola videli smo u prvom poluvremenu, a Udineze je na odmor otišao sa vođstvom 3:1.

Danilo je doneo domaćinu prednost, a nakon pola sata igre Maksi Lopez je, nakon asistencije kod prvog gola, sa bele tačke započeo seriju svojih pogodaka. Argentinac je četiri puta pogađao mrežu Peruđe (34, 49, 63. i 70. minut).

Na 3:0 za domaće povisio je Kevin Lazanja, a donekle je Peruđu u život vratio Alberto Ćeri sa bele tačke u 45. minuitu.

Lopez je svojim drugim pogotkom doneo Udinezeu vođstvo od 4:1, ali su gosti preko Bjanka i Mustašia smanjili na 4:3 u 61. minutu.

Dva brza gola Lopeza (od čega jedan sa bele tačke) ponovo su vratila sigurnost domaćinu, a Ingelson i Jankto završili su egzekuciju za plasman u osminu finala Kupa.

Udineze će mesto u četvrtfinalu pokušati da izbori protiv Napolija.

Ekipa Đenove plasirala se u osminu finala Kupa Italije minimalnom pobedom protiv Krotonea. Jedini gol na utakmici postigao je u 54. minutu meča Frančesko Miliore.

Đenovu u osmini finala očekuje duel sa Juventusom.