Remi Torina i Atalante "za Šapeko"

Serie A 2. dec 201722:44 > 22:53
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Fudbaleri Torina i Atalante igrali su nerešeno rezultatom 1:1 u jedinom meču 15. kola Serije A, koji je bio na programu u subotu.

Torino je na ovoj utakmici igrao u specijalnoj zelenoj opremi u čast brazilskog fudbalskog kluba Šapekoense, čiji je gotovo čitav tim poginuo pre nešto više od godinu dana u avionskoj nesreći.

Klub sa severa Italije je takođe u istoriji doživeo sličnu tragediju 1949. godine, kada je ceo tim poginuo vraćajući se sa utakmice protiv Benfike u Lisabonu.

Strelac za Torino, ekipu koju sa klupe vodi Siniša Mihajlović, bio je Kamerunac Nikolas Nkulu u 45. minutu, na asistenciju srpskog reprezentativca Adema Ljajića iz kornera.

Slovenački vezista Josip Iličić je izjednačio u 54. minutu i tako doneo bod Atalanti. Adem Ljajić je igrao svih 90 minuta, dok je golman Vanja Milinković-Savić bio na klupi Torina.