Gatuzo 'preživeo' – Kutrone izbacio Inter!

Serie A 27. dec 201723:22 > 23:26
Getty Images/Emilio Andreoli

Fudbaleri Milana pobedili su posle produžetka gradskog rivala Inter sa 1:0 i plasirali se u polufinale Kupa Italije.

Jedini gol postigao je Patrik Kutrone u 104. minutu. Devetnaestogodišnji fudbaler domaćeg tima je u 75. minutu ušao u igru umesto hrvatskog reprezentativca Nikole Kalinića, a u odlučujućem napadu odlično se snašao posle centaršuta Susa sa desne strane i iz srca šesnaesterca preciznim udarcem savladao Slovenca Damira Handanovića.

„Rosoneri“ će se u borbi za finale na svom stadionu sastati sa Lacijom.

Oba tima su imala nekoliko dobrih prilika da meč reše mnogo ranije. Fudbaler domaćih Đakomo Bonaventura je sa 6 metara glavom promašio prazan gol, pogodak Intera posle šuta Ivana Perišića sudije su poništile posle pregledanog snimka…

Ovom pobedom osporavani trener Milana Đenaro Gatuzo je produžio sebi boravak na klupi „rosonera“.

U preostala dvačetvrtfinalna meča sastaju se Atalanta – Napoli iu gradskom derbiju Juventus – Torino.