Juve izbacio Mihajlovića, gol Mandžukića

Serie A 3. jan 201822:40 > 22:53
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u polufinale Kupa Italije, pošto su u četvrtfinalu u gradskom derbiju bili bolji od ekipe Torina 2:0 (1:0).

Juventus je od starta duela bio konkretniji i agresivniji, naročito u napadu, a prvu priliku da svoj tim dovede do vođstva iskoristio je Daglas Kosta u 15. minutu, na asistenciju Dibale.

Kosta je tako poveo Juventine ka šestoj pobedi u sedam gradskih derbija.

Ključni momenat u 238. Derbiju dela Mole dogodio se na polovini drugog poluvremena, kada je Kedira startovao na Akvu, gosti su očekivali pregled video asistenta, što su igrači Juventusa iskoristili i preko Marija Mandžukića potvrdili pobedu u 67. minutu.

Bosanskohercegovački fudbaler Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Juventus.

Juventus će u polufinalu igrati sa Atalantom, a u drugom polufinalu sastaju se Milan i Lacio. Prvi mečevi polufinala igraju se u januaru, dok se revanši igraju u februaru.