SMS šou, Vuković odličan u pobedi Verone

Serie A 25. feb 201816:47 > 17:08
Marco Rosi/Getty Images

U mečevima 26. kola Serije A koji su počeli od 15 časova Lacio je na krilima Sergeja Milinković-Savića došao do ubedljive pobede na gostovanju Sasuolu 3:0, Verona je pobedila Torino 2:1 uz novu dobru partiju Jagoša Vukovića.

Rimljani nastavljaju sa dobrim partijama koje ih drže na mestima koja vode u Ligu šampiona. Meč u Sasuolu obeležio je reprezentativac Srbije, koji je postigao dva gola. Prvi već u sedmom minutu kada je na fenomenalan način savladao Konsiljija, a drugi u 47. minutu, kada je iskoristio odličan centaršut Ćira Imobilea i glavom zatresao mrežu za 3:0. Između ta dva gola u 31. minutu Imobile je iskoristio penal. Do kraja meča dodeljena su i dva crvena kartona. Prvo Berardiju iz Sasuola u 54. minutu, a potom i Adamu Marušiću u 62. minutu. Lacio je sada treći sa 52 boda, jednim više od Intera i dva od Rome, koja ima derbi meč protiv Milana. Sasuolo je 16. sa 23 boda, tri više od SPAL, koji je prvi u zoni ispadanja.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojila je Verona, koja je na Bentegdiju savladala Torino 2:1. Junak je bio dvostruki strelac Matija Valoti. Kod prvog mu je asistirao Jagoš Vuković, koji odlično igra od samog dolaska u Veronu. Gol za Torino postigao je Nijang. Verona je i dalje u opasnoj zoni, na pretposlednjem mestu sa 19 bodova, sa dva boda manje od 17. Krotonea, koji je prvi van zone ispadnaja.

Na Artemio Frankiju sve je rešeno u šestom minutu kada je Biragi postigao gol za pobedu Fiorentine nad Kjevom 1:0. Ljubičasti su 10. sa 35 bodova, dok Kjevo polako pada duboko u donji deo i sada su 15. sa 25 bodova, samo pet više od zone ispadanja. Sampdorija je zabeležila važan trijumf u borbi za evrokupove. Đenovljani su kod kuće savladali Udineze 2:1. Golove za domaćina postigli su Silvestre i Zapada, dok je Silvestre postigao autogol u nadoknadi vremena. Samp je šesti sa 44 boda, tri više od Milana, koji ima meč manje i šest manje od Rome, koja takođe ima meč manje. Udineze je 11. sa 33 boda, a ovo mu je treći uzastopni poraz.