Rosoneri na Olimpiku nastavili niz bez poraza

Serie A 25. feb. 201822:31 > 22:41
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fudbaleri Milana savladali su Romu na gostovanju rezultatom 2:0 u 26. kolu italijanske Serije A, pa su tako nastavili odličan niz bez poraza u svim takmičenjima. Izabanici trenera Đenara Gatuza su neporaženi na ukupno 12 mečeva, ali su i dalje tek na sedmom mestu na tabeli italijanskog šampionata.

Strelci za rosonere su bili Patrik Kutrone u 48. minutu i Davide Kalabrija u 74. minutu.

Ceo meč u timu Rome bio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

Kutrone je svoj šesti gol u sezoni Serije A postigao posle centaršuta Susa i utrčavanja na prvu stativu gola Rome. Defanzivci Vučice nisu uspeli da zaustave napadača Milana, koji je lako savladao golmana Alisona.

Davide Kalabrija je postigao prvi gol u sezoni Serije A, ali on takođe može dosta da zahvali hrvatskom internacionalcu Nikoli Kaliniću, koji mu je proturio loptu pored ponovo zakasnele odbrane Rome. 21-godišnjem desnom beku Milana je to bio i prvi pogodak u seniorskoj konkurenciji.

Milan je na Olimpiku u Rimu protiv Rome slavio prvi put posle oktobra 2011. godine, ali je tim sa severa Italije tek na sedmom mestu na tabeli sa 44 boda. Roma je dva mesta bolja sa šest bodova više.