Prvenac Lacija, Sampa trojkom po Napoliju

Serie A 2. sep 201822:34 > 22:36
Marco Rosi/Getty Images

Fudbaleri Lacija osvojili su prve bodove u sezoni, pošto su na Olimpiku savladali Frozinone sa 1:0 u trećem kolu Serije A.

Jedini gol na utakmici postigao je Španac Luis Alberto u 49. minutu, posle gužve u šesnaestercu Frozinonea i odbijene lopte.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igrao je za Lacijale do 82. minuta, dok je Dušan Basta meč odgledao sa klupe.

Lacio se sada popeo na 15. mesto na tabeli, dok je Frozinone pretposlednji sa bodom i gol razlikom 0:6.

Sampdorija je na svom stadionu napravila iznenađenje i srušila Napoli sa 3:0. Defrel je bio dvostruki strelac, u 11. i 32. minutu, a potvrdu velikog trijumfa doneo je Kvaljarela fantastičnim golom petom u 75.

Sampi je to prva pobeda u sezoni i ona je sa tri boda 12. na tabeli. Napoli, koji 18. septembra gostuje Crvenoj zvezdi u prvom kolu Lige šampiona, doživeo je prvi poraz i sa šest zauzima peto mesto.

Fudbaleri Sasuola slavili su posle velikog preokreta u duelu sa Đenovom – 5:3. Đenovljani su došli u vođstvo preko Pijateka u 27. minutu, ali su od 34. do 62. primili čak pet golova. Strelci za Sasuolo bili su Kevin Prins Boateng u 34, Lirola u 38, Babakar u 41 i Ferari u 62. minutu. U međuvremenu, autogol je postigao Spoli u 45+2.

Gosti su do kraja meča uspeli samo da ublaže poraz i golovima Gorana Pandeva u 70. i ponovo Pijateka u 83. smanje na 5:3.

Sasuolo sada ima sedam bodova iz tri meča i zauzima drugo mesto na tabeli, Đenova je 14. sa tri boda iz dve utakmice.

Kaljari je golom Barele u 45. pobedio Atalantu na strani, dok je meč Kjeva i Empolija završen bez golova.