Juventus, pa Sasuolo – treći gol Prinsa-Boatenga

Serie A 21. sep 201822:32 > 22:36
Dino Panato, Getty Images Sport

Fudbaleri Sasuola u prvom meču 5. kola Serije A pobedili su Empoli sa 3:1 i prenoćiće na drugom mestu na tabeli sa dva boda manje od Juventusa.

Sasuolo je pred svojim navijačima savladao Empoli sa 3:1 i sa 10 losvojenih bodova u prvih pet utakmica premašili su sva očekivanja.

Gosti su poveli već u 1. minutu golom Kaputa, a izjednačenje je doneo Kevin Prins Boateng u 13. minutu posle sjajne akcije igrača Sasuola. Iskusnom napadaču ovo je treći pogodak u sezoni.

Domaći su poveli u 57. minutu kada se Ferari odličnosnašao i iz neposredne blizine glavom poslao lotu u mrežu, dok je Di Frančesko u 85. minutu fenomenalnim pogotkom postavio konačnih 3:1.

Igrač koga je vezista Juventusa Daglas Kosta prošlog vikenda pljunuo u lice petom je savladao golmana Empolija posle asistencije Lirola.

Srpski napadač Filip Đuričić je bio na klupi Sasuola.

Empoli je od 71. minuta igrao bez isključenog Slovenca Mihe Zajca, a sa 4 boda u donjem je delu tabele. Jedinu pobedu ostvario je još u prvom kolu.