Ronaldo i Bentankur doneli Juventusu osmu pobedu

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Aktuelni šampion Italije Juventus zadržao je maksimalan učinak u Seriji A, zabeleživši osmu pobedu od starta sezone.

Stara Dama je slavila na gostovanju Udinezeu 2:0, a pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu u razmaku od četiri minuta.

Prvo je mladi Urugvajac Rodrigo Bentankur postigao prvi pogodak za Juve u 33. minutu, kada je glavom zatresao mrežu domaćih nakon centaršuta Kansela sa desne strane.

Već u 37. minutu bilo je 2:0 za goste, Mandžukić je idealno uposlio Ronalda na desetak metara od gola, a Portugalac uputio neodbranjih šut levom nogom. Ronaldu je to četvrti pogodak u Seriji A, a ima i pet asistencija.

Ovo je osmi put u istoriji Serije A da je jedan tim otvorio sezonu sa osam uzastopnih pobeda, a Juve je to uspeo najviše – čak pet puta.

Udineze je trenutno 15. na tabeli, dok Juventus ima već devet bodova više od prvog pratioca Napolija, koji u nedelju dočekuje Sasuolo.