Đenovljani do pobeda, gol Lazovića posle 19 meseci

Serie A 22. dec 201817:09 > 17:15
Paolo Rattini/Getty Images

U 17. kola italijanske Serije A u subotu od 15 časova na programu je bilo pet mečeva, a do bodova su došle ekipe Friorentine, Samdorije, Đenoe, Napolija. Remizirali su Sasuolo i Torino, kao i Udineze i Frozinone.

Fiorentina je slavila na San Siru protiv Milana 1:0 (0:0), a strelac jedinog pogotka za „Violu“ bio je Federiko Kijeza i 73. minutu. Čitav meč u nepokorenoj odbrani Fiorentine proveo je srpski reprezentativni štoper Nikola Milenković.

Slavila su i dva tima iz Đenove – Sampdorija je u gostima slavila protiv Empolija 4:2 (1:1), a golove za poraženi tim, koji je poveo 1:0, postigli su Paskval i Kaputo. Mrežu za ekipu Sampdorije tresli su Ramires i iskusni Kvaljarela (deseti gol u sezoni), a meč-viner bio je rezervista Đanluka Kaprari.

Đenoa je kod kuće bila bolja od Atalante 3:1, a gosti su meč završili sa devetoricom fudbalera, pošto je u 82. minutu drugi karton dobio Palomino, a u 90+3. Toloi. Atalanta je propustila veliku priliku na 0:0, pošto je penal u 36. minutu promašio Josip Iličić. Potom je usledio rafal Đenoe – Kšištof Pjontek pogodio je u finišu prvog poluvremena i 89. minutu, a srpski vezista Darko Lazović je u 67. minutu postigao svoj prvi gol nakon 19 meseci. Jedini gol za tim iz Bergama delo je Zapate u 55. minutu iz jedanaeastenca.

Napoli je na San Paolu bio bolji od Spala 1:0, a Raul Albiol je pogodio u 45+1. minutu i, makar do subote uveče, umanjio razliku u odnosu na Juventus na čelu tabele na pet bodova.

Torino je vodio u gostima protiv Sasuola do 90+2. minuta golom Belotija, ali je tada izjednačio Brinjola i postavio konačnih 1:1. Saša Lukić je ušao sa klupe za „Bikove“ u 87. minutu i dobio žuti karton.

U Udinama domaćin je remizirao takođe 1:1 sa ekipom Frozinonea. Crno-beli su poveli golom Mandragore, a Frozinone je izjednačio golom Ćana iz penala.

U derbiju kola u subotu od 20 časova i 30 minuta Juventus će dočekati Romu.

U prvom meču dana Lacio je savladao Kaljari 3:1, a gol je nakon 90 dana postigao srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske Serije A.