Sampdorija i Empoli u 90+ bez sva tri boda

Serie A 20. jan. 201917:22 > 19:56
Gabriele Maltinti/Getty Images

U dva meča 20. kola italijanske Serije A koja su na programu bila u 15 časova u nedelju mogli su se videti remiji – u Firenci je domaćin remizirao sa Sampdorijom 3:3 (1:1), a Spal i Bolonja su u Ferari igrali 1:1.

Fiorentina je povela u 34. minutu golom Kolumbijca Luisa Murijela, a samo pet minuta kasnije domaćin je ostao sa desetoricom fudbalera na terenu pošto je Edmilson Fernandes dobio drugi žuti karton.

Do poluvremena Urugvajac Gaston Ramires je izjednačio, a u nastavku je Murijel drugim golom doneo novu prednost domaćinu. Potom je na scenu stupio 35-godišnji Fabio Kvaljarela koji je postigao dva gola i napravio preokret. Iskusni napadač bio je strelac iz penala u 81, a potom i u 85. minutu.

Ipak, bod domaćinu sa stadiona „Artemio Franki“ doneo je Argentinac Herman Peselja u 90+3. minutu pošto je bio najspretniji u petercu gostiju nakon velike gužve i jednog slobodnog udarca.

Čitav meč u odbrani Fiorentine odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković, koji je u 36. minutu dobio i žuti karton.

Nakon remija Sampdorija je osma sa 30 bodova, dok je Fiorentina dve pozicije niže sa tri boda manje. U narednom meču Sampdorija u Đenovi dočekuje Udineze, dok će Fiorentina u Veronu na gostovanje Kjevu.

U drugom meču Bolonja je povela u gostima protiv Spala u 24. minutu pogotkom Rodriga Palasija, a slovenački internacionalac Jasmin Kurtić izjednačio je u 64. minutu.

Spal je trenutno na 16. mestu tabele, a Bolonja je u zoni ispadanja 18. i ima samo 14 bodova.

Empoli je na gostovanju Kaljariju bio blizu da zabeleži prvi trijumf posle četiri uzastopna poraza, ali je Farijas u nadoknadi vremena doneo bod svom timu – 2:2.

Pavoleti je u 36. minutu bio strelac za Kaljari, međutim, Di Lorenco u 70. i Slovenac Zajc u 81. minutu preokrenuli su rezultat. Ipak, Brazilac Farijas je u 90+1. minutu iskoristio lošu reakciju Veseljija za podelu bodova na Sardiniji.

Srpski internacionalac Nikola Pejović nije igrao za Empoli.

Ranije u nedelju Atalanta je bila nemilosrdna protiv Frozinonea i slavila sa 5:0.