Napoli bolji od Lacija u derbiju Serije A

Serie A 20. jan 201922:33 > 22:35
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

U poslednjem nedeljnom meču 20. kola Serije A, Napoli je u derbiju nadigrao Lacio i slavio sa 2:1.

Fudbaleri Napolija do 15. pobede u sezoni došli su u derbi meču savladavši Lacio sa 2:1. Lacio je tako doživeo šesti poraz u sezoni i sada na petom mestu ima 32 boda. Napoli je sa utakmicom više Juventusu prišao na šest bodova zaostatka.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku domaćih koji su sa dva brza gola, postignuta u 34. i 37. minutu do odlaska na odmor poveli sa 2:0. Strelci su bili Kaljejon i Milik.

Ipak, prvu priliku na meču imao je Lacio ali je Sergej Milinković – savić bio neprecizan u petom minutu. Njegov pokušaj glavom odlično je odbranio Meret.

U drugom poluvremenu je i Lacio krenuo agresivnije pa su se prilike redale na obe strane. U najboljim šansama našli su se Ruiz i Kaljejon za Napoli i Imobile za Lacio, ali na gol se čekalo do 65. minuta kada je gostima nadu vratio Imobile na dodavanje Koree.

Ipak, nervoza koju je Lacio pokazivao od početka dovela ih je do toga da u 70. minutu ostanu sa igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Frančesko Acerbi i tako svoj tim ostavio sa čovekom manje i golom zaostatka 20 minuta do kraja meča.

Vredna pomena je do kraja meča bila i prilika koju je Strakosa imao za Napoli u 85. minutu, ali rezultat se do kraja nije menjao.

Napoli i u narednom kolu očekuje derbi jer će u goste Milanu, a Lacio će biti na još većem ispitu kada dočeka Juventus.